UK tūroperatoru pieredzes brauciens Latvijā, 10.-13.06.2024.

Baltijas Dabas Tūrisma projekta rīkotais iepazīšanās FAM pasākums notika no 10. līdz 13. jūnijam. Ceļojuma mērķis bija parādīt Latvijas rietumu reģiona dabas skaistumu un kultūras bagātību. Programmā bija iekļautas vairākas neaizmirstamas aktivitātes un galamērķi.

Pirmajā dienā Rīgā ieradās septiņi tūroperatori no Apvienotās Karalistes ar mērķi iepazīt Latvijas dabas tūrisma.Vakarā norisinājās kanoe brauciens, lai izpētītu Rīgu no ūdens.

Šis kanoe brauciens pa pilsētu piedāvā unikālu un patīkamu veidu, kā apskatīt Rīgu no ūdens. Brauciena laikā iespējams redzēt UNESCO Vecrīgu, Rīgas kanālu un Daugavas upi. Ja uzmanīgi skatās apkārt, var arī ieraudzīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, 368 metrus augsto Rīgas televīzijas torni un citas populāras vietas.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Patīkama, relaksējoša nodarbe. Jauki iepazīt pilsētu šādā veidā.

Otrā diena sākās Ķemeru Nacionālajā parkā. Šeit grupa devās purva pārgājienā, kuru vadīja pieredzējuši eksperti no “Purvu bridēji”. Diena turpinājās ar vēlvienu pārgājienu pa Meža taku, piedāvājot skatus uz Ventas Rumbu un Kuldīgas pilsētu. Dienas noslēgumā bija īpaša vizīte strausu un kazu fermā “Nornieki”.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Tas bija fantastiski. Izcils gids, kurš labi izskaidroja lietas un ļoti rūpējās par saviem viesiem. Viņš pārliecinājās, ka mēs visi esam labi aprīkoti, un vēlreiz pārbaudīja, vai mūsu purva kurpes ir labi piesprādzētas, visu izskaidroja. Ar prieku ieteikšu šo ekskursiju.

“Strauss un Kaza” ir vieta, kur iespējams būt pie dzīvniekiem drošos apstākļos. Tā radās no strausu un Būras kazu audzēšanas tradīcijām. Viesi tika aicināti iepazīt šos aizraujošos dzīvniekus un uzzināt viņu stāstus.

Trešajā dienā dalībnieki nodarbojās ar putnu vērošanu Kolkas ragā Slīteres Nacionālajā parkā un apmeklēja jauno māju kempingā Ūši. Pēc tam visi devās pārgājienā gar jūras krastu un dienu noslēdza, baudot kūpinātas zivis Lapmežciemā.

Kolkas rags ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Eiropā. Šeit notika 370 km garš putnu vērošanas maršruts. Gar gleznaino Baltijas jūras piekrasti varēja novērot dažādu putnu sugas.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Skadiņi Ragaciemā – vēl viena fantastiska pieredze un lieliska saimniece. Pusdienas un vide bija brīnišķīgas. Saimnieces angļu valoda bija lieliska, viņa sniedza tik daudz informācijas un bija nepārprotami ļoti lepna par savu biznesu un vietējo sabiedrību. Man tas šķita ļoti saistoši un viens no brauciena akcentiem, ko es ar prieku atbalstītu. 

Dalībnieki par aktivitāti saka: Mums bija ideāla diena putnu vērošanai un vienkārši pastaigai pa apkārtni. Laiks bija lielisks, un var skaidri redzēt, kā šī ir lieliska vieta putnu vērošanai. Arī gids bija ārkārtīgi zinošs.

Ūši ir moderna brīvdienu māja, kas atrodas piekrastes priežu ieskautā, piedāvājot brīnišķīgus skatus uz jūru un mežu. Tā ir piemēroti aprīkota ar iespējām žāvēt pārgājiena un tūristu aprīkojumu, saunu un kopēju virtuves-ēdamistabas zonu.

Lampažos ir veca zvejnieka saimniecība “Skadiņi”, kuras nosaukums jau ir minēts kopš 1826. gada tautas skaitīšanas dokumentos. Šobrīd šī vecā zvejnieka saimniecība uzņem viesus uz naktsmītnēm vai vietējo zivju degustāciju.

Pēdējā diena sākās ar brokastīm viesnīcā, kam sekoja brīvais laiks Jūrmalā pirms atgriešanās Londonā.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Šī bija mana pirmā pieredze, ceļojot uz Latviju, tāpēc nebiju īsti pārliecināts, ko sagaidīt, bet es ļoti izbaudīju pieredzi un iespēju uzzināt tik daudz par šo valsti. Ar nepacietību gaidu iespēju sadarboties ar jums un izveidot aizraujošus piedzīvojumu maršrutus.

Šī bija lieliska iepazīšanās ar valsti, par kuru es maz zināju. Bija lieliski uzzināt, cik daudz ir tūrisma iespēju ārpus Rīgas, kuru galvenokārt zina Lielbritānijas auditorija. Vērtīgākais aspekts ir tas, ko esmu uzzinājis un varēšu pastāstīt ceļojumu aģentūrām, ar kurām strādāju. 

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Baltijas dabas tūrisms – Apvienotās Karalistes mērķa tirgus apgūšana (CB0100030)”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Central Baltic Programme atbalstu, 2021.-2027. ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Latvijas Dabas tūrisma asociācija 2024 Dabas tūrisms Privātuma politika Pieslēgties