UK tūroperatoru pieredzes brauciens Latvijā, 10.-13.06.2024.

Baltijas Dabas Tūrisma projekta rīkotais iepazīšanās FAM pasākums notika no 10. līdz 13. jūnijam. Ceļojuma mērķis bija parādīt Latvijas rietumu reģiona dabas skaistumu un kultūras bagātību. Programmā bija iekļautas vairākas neaizmirstamas aktivitātes un galamērķi.

Pirmajā dienā Rīgā ieradās septiņi tūroperatori no Apvienotās Karalistes ar mērķi iepazīt Latvijas dabas tūrisma.Vakarā norisinājās kanoe brauciens, lai izpētītu Rīgu no ūdens.

Šis kanoe brauciens pa pilsētu piedāvā unikālu un patīkamu veidu, kā apskatīt Rīgu no ūdens. Brauciena laikā iespējams redzēt UNESCO Vecrīgu, Rīgas kanālu un Daugavas upi. Ja uzmanīgi skatās apkārt, var arī ieraudzīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, 368 metrus augsto Rīgas televīzijas torni un citas populāras vietas.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Patīkama, relaksējoša nodarbe. Jauki iepazīt pilsētu šādā veidā.

Otrā diena sākās Ķemeru Nacionālajā parkā. Šeit grupa devās purva pārgājienā, kuru vadīja pieredzējuši eksperti no “Purvu bridēji”. Diena turpinājās ar vēlvienu pārgājienu pa Meža taku, piedāvājot skatus uz Ventas Rumbu un Kuldīgas pilsētu. Dienas noslēgumā bija īpaša vizīte strausu un kazu fermā “Nornieki”.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Tas bija fantastiski. Izcils gids, kurš labi izskaidroja lietas un ļoti rūpējās par saviem viesiem. Viņš pārliecinājās, ka mēs visi esam labi aprīkoti, un vēlreiz pārbaudīja, vai mūsu purva kurpes ir labi piesprādzētas, visu izskaidroja. Ar prieku ieteikšu šo ekskursiju.

“Strauss un Kaza” ir vieta, kur iespējams būt pie dzīvniekiem drošos apstākļos. Tā radās no strausu un Būras kazu audzēšanas tradīcijām. Viesi tika aicināti iepazīt šos aizraujošos dzīvniekus un uzzināt viņu stāstus.

Trešajā dienā dalībnieki nodarbojās ar putnu vērošanu Kolkas ragā Slīteres Nacionālajā parkā un apmeklēja jauno māju kempingā Ūši. Pēc tam visi devās pārgājienā gar jūras krastu un dienu noslēdza, baudot kūpinātas zivis Lapmežciemā.

Kolkas rags ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Eiropā. Šeit notika 370 km garš putnu vērošanas maršruts. Gar gleznaino Baltijas jūras piekrasti varēja novērot dažādu putnu sugas.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Skadiņi Ragaciemā – vēl viena fantastiska pieredze un lieliska saimniece. Pusdienas un vide bija brīnišķīgas. Saimnieces angļu valoda bija lieliska, viņa sniedza tik daudz informācijas un bija nepārprotami ļoti lepna par savu biznesu un vietējo sabiedrību. Man tas šķita ļoti saistoši un viens no brauciena akcentiem, ko es ar prieku atbalstītu. 

Dalībnieki par aktivitāti saka: Mums bija ideāla diena putnu vērošanai un vienkārši pastaigai pa apkārtni. Laiks bija lielisks, un var skaidri redzēt, kā šī ir lieliska vieta putnu vērošanai. Arī gids bija ārkārtīgi zinošs.

Ūši ir moderna brīvdienu māja, kas atrodas piekrastes priežu ieskautā, piedāvājot brīnišķīgus skatus uz jūru un mežu. Tā ir piemēroti aprīkota ar iespējām žāvēt pārgājiena un tūristu aprīkojumu, saunu un kopēju virtuves-ēdamistabas zonu.

Lampažos ir veca zvejnieka saimniecība “Skadiņi”, kuras nosaukums jau ir minēts kopš 1826. gada tautas skaitīšanas dokumentos. Šobrīd šī vecā zvejnieka saimniecība uzņem viesus uz naktsmītnēm vai vietējo zivju degustāciju.

Pēdējā diena sākās ar brokastīm viesnīcā, kam sekoja brīvais laiks Jūrmalā pirms atgriešanās Londonā.

Dalībnieki par aktivitāti saka: Šī bija mana pirmā pieredze, ceļojot uz Latviju, tāpēc nebiju īsti pārliecināts, ko sagaidīt, bet es ļoti izbaudīju pieredzi un iespēju uzzināt tik daudz par šo valsti. Ar nepacietību gaidu iespēju sadarboties ar jums un izveidot aizraujošus piedzīvojumu maršrutus.

Šī bija lieliska iepazīšanās ar valsti, par kuru es maz zināju. Bija lieliski uzzināt, cik daudz ir tūrisma iespēju ārpus Rīgas, kuru galvenokārt zina Lielbritānijas auditorija. Vērtīgākais aspekts ir tas, ko esmu uzzinājis un varēšu pastāstīt ceļojumu aģentūrām, ar kurām strādāju. 

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Baltijas dabas tūrisms – Apvienotās Karalistes mērķa tirgus apgūšana (CB0100030)”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Central Baltic Programme atbalstu, 2021.-2027. ietvaros.

LDTA dabas tūrisma foto meistarklase 10.06.2024.

10.jūnijā Latvijas Dabas tūrisma asociācija organizēja meistarklasi, kas veltīta tūrisma produktu attīstībai un fotogrāfijai. Meistarklasi vadīja LDTA projektu vadītāja un fotogrāfe ar 10 gadu pieredzi – Andra Marta Babre. Andras veidotās fotogalerijas vari apskatīt šeit – https://www.flickr.com/photos/spontanais/albums/

Ar mums foto meistarklasē piedalījās LDTA biedri, Baltic Nature Tourism projekta dalībnieki un citi interesenti. Pasākums iesākās ar nelielu ievadu par  fotogrāfijas nozīmi tūrisma nozarē, uzsverot, cik būtiski ir kvalitatīvi vizuālie materiāli tūrisma pakalpojumu un galamērķu popularizēšanā.

Pēc šī sekoja sadaļa par fotogrāfijas pamatiem un padomiem, kurā dalībnieki uzzināja par kompozīciju, apgaismojumu un citiem būtiskiem fotogrāfijas aspektiem. Pēc prezentācijas dalībnieki piedalijās praktiskajā fotografēšanas darbnīcā, kur varēja pielietot iegūtās zināšanas, fotografējot viens otru iekštelpās vai ārā.

Pēc aktīvās darbnīcas dalībniekiem bija iespēja tīkloties un iepazīt viens otra sniegtos pakalpojumus. Meistarklases noslēgumā tika sniegts ieskats dabas tūrisma asociācijā, tās aktuālajos projektos un turpmākajās aktivitātēs. Šī bija lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kas palīdz veicināt tūrisma produktu attīstību un konkurētspēju.

Ierakstu no meistarklases var aplūkot zemāk: https://www.youtube.com/watch?v=4UyX54n9NEc

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Baltijas dabas tūrisms – Apvienotās Karalistes mērķa tirgus apgūšana (CB0100030)”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Central Baltic Programme atbalstu, 2021.-2027. ietvaros.

Dabas un aktīvā tūrisma mācību brauciens Somijā, 2024. gada 25.-28. aprīlis

25.-28. aprīlī norisinajās SME  un projektu partneru mācību brauciens uz Somiju, lai iegūtu plašāku ieskatu somu dabas tūrismā un pakalpojumu klāstā.

Pirmajā dienā 5 Igaunijas SME un 9 Latvijas SME kopā ar projekta partneriem ieradās Somijā un devās uz pirmo ekskursiju ar gidu Somijas Medību muzejā, Riihimäki. Pēc tam notika ekskursija Tamperē, kur apskatīja, kā prezentēt pilsētas dabu. Diena noslēdzās ar ierašanos naktsmītnēs Haverin Holiday Village Cottages.

Somijas Medību muzejs piedāvā ceļotājiem aizraujošu ieskatu Somijas medību vēsturē. Muzejs Riihimäki izstāda vēsturiskus priekšmetus, suņu kolekcijas un interaktīvas izstādes par medību tradīcijām un dabas aizsardzību. Zinošie gidi sniedz detalizētus komentārus par Somijas saikni ar dabu un tās nozīmi kultūrā. https://www.metsastysmuseo.fi/english/

Somijas dabas tūre Tamperē ļauj iepazīt Tamperes pilsētas dabas skaistumus. Ceļotāji var apmeklēt parkus, dārzus un dabas rezervātus, baudot klusumu un dabas skaistumu. Gidi sniedz informāciju par vietējo augu un dzīvnieku dzīvesveidu, kā arī par dabas aizsardzību Somijā.

Naktsmītnes Haverin Holiday Village Cottages piedāvā komfortu un atpūtu pie dabas. Ciema teritorijā ir piecas mājiņas, katra paredzēta līdz sešām personām. Katrā māiņā ir arī sava sauna, kur var baudīt relaksējošu atpūtu pēc aktīvas dienas. https://www.kultacasino.fi/mokit/

Otrajā dienā apmeklēja Haveri zelta raktuves. Pēc tam devās uz Ylöjärvi pašvaldības namu, kur tika sniegta prezentācija par vietējās pašvaldības atbalstu tūrismam un dabas pakalpojumiem. Dienas otrajā pusē tika apmeklētas divas vides mākslas vietas – Tree Mountain un Up and Under. Diena noslēdzās ar unikālu peldi jūrā, aktivitāti plašāk zināmu kā “floating”.

Haveri zelta raktuves apgabals ir interesants vēsturisks apskates objekts, kas atrodas skaistā dabas vidē. Šajā vietā apmeklētāji var izpētīt vēsturiskos zelta raktuves paliekas un iepazīties ar pagātnes zelta meklētāju dzīvi un darbu.

https://www.visitylojarvi.fi/en/haveri-gold-mine-area/

Ylöjärvi pašvaldības nams ir vieta, kur tiek prezentēts, kā tiek atbalstīti tūrisma un dabas pakalpojumi. Šeit var iegūt informāciju par iniciatīvām, kas veicina tūrisma attīstību, kā arī par piedāvātajiem dabas piedzīvojumiem un aktivitātēm. Tas ir svarīgs resurss, lai iepazītos ar Ylöjärvi kā tūrisma galamērķi un uzzinātu par vietējās pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un atbalstu. https://www.ylojarvi.fi/leisure-and-tourism/

Up and Under ir ainavas mākslas objekts, kas piedāvā unikālu pieredzi dabā. Šis mākslas darbs apvieno dabas elementus ar mākslu, radot harmonisku vienotību ar apkārtējo ainavu. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja apbrīnot mākslas darbu un baudīt laiku dabā, izveidojot īsu pikniku pie ugunskura.

https://visitnokia.fi/kohteet/maataideteos-ylta-ja-alta-up-and-under/

Tree Mountain ekskursija piedāvā iespēju iepazīt vides mākslas objektu Ylöjärvi. Tas ir unikāls dabas un mākslas savienojums, kur var baudīt ainavas un padziļināti izprast cilvēka mijiedarbību ar dabu. Tree Mountain ir populārs galamērķis gan vietējiem, gan apmeklētājiem, kuri interesējas par mākslu un dabas skaistumu. https://www.visitylojarvi.fi/en/tree-mountain/

Hidrotērps, kas peld uz jūras virsmas, ir būtisks elements, nodrošinot cilvēku drošību ūdens vidē. Eumeri piedāvā dažādus drošības risinājumus un tehnoloģijas, lai garantētu, ka tērps paliek virs ūdens, pat ja cilvēks ir nonācis ārkārtas situācijā ūdenī. https://eumer.fi/en/articles/floating/243

Trešajā dienā notika Merikarvijas upes diena 2024 ar Eumeri zvejas kompāniju. Pēc tam sekoja Koivuniemenherran saimniecības apskate, un vakaru pavadīja kanoe braucienā ar Purolomat Ltd.

Merikarvijas upes diena 2024 ar Eumeri zvejniecību ir pasākums, kas veltīts šīs upes un tās apkārtnes novērtēšanai. Tā ir lieliska iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar upi, kā arī iepazīties ar vietējo dabu un vides aizsardzības jautājumiem.

Koivuniemenherran saimniecības ekskursija piedāvā ieskatu lauksaimnieku ikdienas pienākumos. Apmeklētāji var iepazīties ar fermas darbību, kas ietver dzīvnieku aprūpi un lauku darbus, piedaloties reālos lauksaimniecības procesos. Šī ir lieliska iespēja iepazīt un saprast lauku dzīvi un tradicionālos lauksaimniecības darbus.

https://koivuniemenherra.fi/?lang=e

Purolomat Ltd piedāvā dažādus kanoe braucienus Somijā, ļaujot baudīt un piedzīvot dabas skaistumu no upes vai ezera perspektīvas. Braucieni ir piemēroti gan pieredzējušiem, gan jaunajiem kanoe braucējiem, piedāvājot iespēju izbaudīt klusumu un mieru dabas vidē. Izstrādātie maršruti ļauj iepazīties ar reģiona unikālo dzīvnieku un augu daudzveidību, sniedzot neaizmirstamas piedzīvojumu iespējas visiem, kas mīl aktīvu atpūtu dabā. https://www.purolomat.net/en/canoeing-trips

Pēdējā diena tika pavadīta Huittinen meža takās ar nesteidzīgu pāgājienu un pikniku.
Huittinen meža takas ir populārs dabas ceļojumu galamērķis, kas atrodas Huittinen pilsētā, Somijā. Šīs takas piedāvā iespēju baudīt mežus un svaigo gaisu, piedāvājot dažādus maršrutus gan pastaigām, gan skriešanai. https://www.huittinen.fi/palvelut/liikuntapalvelut/ulkoilualueet/huittisten_metsapolku

Šī aktivitāte ir daļa no projekta “Baltijas dabas tūrisms – Apvienotās Karalistes mērķa tirgus apgūšana (CB0100030)” , kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Central Baltic Programme atbalstu, 2021.-2027. ietvaros.

© Latvijas Dabas tūrisma asociācija 2024 Dabas tūrisms Privātuma politika Pieslēgties