Devāmies ciemos uz Zaļo klasi Raiskumā

Latvijas Dabas tūrisma asociācijas pirmsākumi meklējami neformālās domubiedru tikšanās, kuru mērķis bija pārrunāt aktualitātes dabas tūrisma nozarē un  dalīties pieredzē, pārrunāt izaicinājumus. 9. jūnijā turpinājām tradīciju un devāmies ciemos pie dabas gida un vēstures pētnieka Andra Geidāna uz viņa izveidoto zaļo klasi Raiskumā (Vēsturiski aktīvs). Meža vidū Andris ir iekārtojis apmetni, kur aicina ciemos ikvienu, kas vēlas baudīt meža un lauku mieru skaistā Raiskuma ezera tuvumā, veltot vakara sarunas tādiem tematiem kā neuzrakstītā latviešu vēsture, latviešu kultūras un tradīcijas pirmavoti, latviešu ģeometriskā pasaule un “latviešu zīmju” vēstījuma saturs.

 Zaļā klase saplūst ar meža vidi, tajā ir nojume Raiskuma Sveķu silā, kas aprīkota ar visu nepieciešamo, lai informatīvi nepiesārņotā gaisotnē pavadītu laiku izzinot, izmēģinot un izbaudot. Andrim ir lieliska “beduīnu cepeškrāsns” gaļas un zivju pagatavošanai, pavards visam, kas deg, vārās un sutinās, apsildāma gulta atpūtai un virkne aprīkojuma izziņai un vēsturiskām fiziskajām aktivitātēm.

Andris mūs cienāja ar ēdieniem, kas gatavoti turpat Zaļajā klasē – tīrām garšām, karstu no uguns. Svaigi gatavota store kļuva ne vien par gardu maltīti, bet jaunu zināšanu apguvi par šo neparasto zivi, tās uzbūvi. Vakara gaitā kopā ilustrējām stāstus, nonākot līdz senā cilvēka pasaules uztverei, šūpojāmies šūpolēs un izbaudījām dabas mieru. Vairāku stundu garas sarunas un gūtās atziņas par mūsu esību, vēsturi un senču mantojuma nozīmi mūsdienu cilvēka apziņas veidošanās procesos, vienā rakstā nav iespējams izklāstīt. Tas ir jāizbauda ikvienam, jo ikkatrs atradīs tajā visā ko interesantu, izglītojošu un vērtīgu.

Andris bija arī viens no lektoriem dabas tūrisma grupu vadītāju apmācību ciklā un viņa lekciju var skatīt ŠEIT.

Paldies Andrim  par vērtīgo vakaru!

Par nākamo braucienu LDTA biedriem izziņosim tiklīdz būs nākamais uzaicinājums ciemos! Pie kā brauksim nākamreiz? Ja ir idejas, raksti uz apmacibas@dabasturisms.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Latvijas Dabas tūrisma asociācija 2024 Dabas tūrisms Privātuma politika Pieslēgties