NAT-TOUR-EXPO prezentācija Londonā, Apvienotajā Karalistē 18.04.2024.

18. aprīlī Londonā – Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departaments, organizējām semināru- prezentāciju, lai iepazīstinātu ar mūsu dabas tūrisma piedāvājumu / Baltic Nature Tourism. Semināru apmeklēja vairāk kā 40 tūroperatoru un mediju pārstāvji, kas specializējušies dabas tūrismā, ar īpašu interesi par Baltijas valstīm. Šajā reizē spilgtākās interešu tēmas ir Latvijas dabas ainava, dabas aizsniedzamība un iespējas nokļūt no pilsētas laukos, dabas tūrisma aktivitāšu daudzveidība, īpaši – dabas takas un pārgājieni purva kurpēs, putnu vērošana, ūdens aktivitātes, velobraucieni, savvaļas daba, un “coolcations” – brīvdienu ceļojums kā glābiņš no vasaras karstuma.

Ar mums seminārā piedalījās arī dabas tūrisma uzņēmēji, lai sniegtu jau konkrētus piedāvājumus un veidotu jaunas sadarbības ar Apvienotās Karalistes tūrisma profesionāļiem. Paldies par sadarbību Baltic Travel GroupBaltic Nature TravelRiga Kayaking, Spalva un Movement Spontaneous.

Kā īpaša pasākuma “odziņa” bija Gatavo dabā pavāra Renāra Purmaļa gatavotie Latvijai raksturīgie ēdieni un, protams, dzirkstošie, no mūsu pašu Latvijas āboliem darītie sidri.

Sirsnīgs paldies par viesmīlību Latvijas vēstniecībai Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē par uzņemšanu savās telpās Londonā un sadarbību pasākuma organizēšanā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas vēstniece Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre. Semināru organizēt palīdz sadarbības partneri Nordic Tourism Collective – organizācija sadarbībai tūrisma nozarē Apvienotajā karalistē.

Pasākums ir daļa no kampaņas “Baltijas dabas tūrisma popularizēšana projektā “Baltijas dabas tūrisms – Apvienotās Karalistes mērķa tirgus apgūšana (CB0100030)”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Central Baltic Programme atbalstu. #balticnaturetourism

Dabas tūrisma tīkla priekšlikums

2.novembrī Latvijas Dabas tūrsima asociācijas biedriem bija liels prieks apmeklēt LIAA Tūrisma departamenta rīkoto informācijas dienu, satikt citus kolēģus un prezentēt dabas tūrisma tīkla priekšlikumu!

Latvijas Dabas tūrisma asociācija aicina dabas tūrisma produktu un pakalpojumu sniedzējus aizpildīt “Dabas tūrisma sadarbības tīkla” projekta (2023-2029) komersantu anketu līdz š.g. 30. novembrim – https://ej.uz/ldtaklasteris

Sagaidāmais projekta rezultāts ir eksportējami jauni kompleksie dabas tūrisma produkti ar augstu pievienoto vērtību.

EM atbalsta programmas kopējais finansējums ir 6 439 834 eiro. Plānots, ka programmas ietvaros tiks atlasīti un atbalstīti 8 sadarbības tīkli – 4 tematiskie sadarbības tīkli un 4 ģeogrāfiskie sadarbības tīkli, sekmējot 20 jaunu tūrisma produktu izveidi.

Vairāk info – https://www.liaa.gov.lv/lv/jaunums/turisma-nozares-komersantiem-bus-pieejams-atbalsts-jaunu-turisma-produktu-izstradei

Norisinājusies pirmā Latvijas Dabas tūrisma konference

LIAA tūrisma departamenta, Latvijas Dabas tūrisma asociācijas un Ogres pašvaldības kopīgi rīkotajā Latvijas Dabas tūrisma konferencē, kas Ogres Centrālajā bibliotēkā norisinājās 2022. gada 14. septembrī, pulcējās teju simts dažādu iestāžu un organizāciju speciālisti, lai diskutētu par dabas tūrisma problemātiku un ilgtspējas izaicinājumiem. Konferences lekcijās un darba grupās dažādas dabas tūrisma tēmas tika aplūkotas starpdisciplināri, un tika secināts, ka risinājumi dabas tūrisma izaicinājumiem ir meklējami starpnozaru sadarbībā.


Lektoru vidū bija pasaulē pazīstamais vides antropologs Roberts Flečers, kurš ieskicēja robežu starp dabas tūrismu un ekotūrismu. Viņaprāt, svarīgākais izaicinājums ir – vai, īstenojot dabas tūrisma stratēģijas, norisinās kopienu un uzņēmējdarbības attīstība, vai dabas tūrisms veicina vides ilgtspēju un vides izglītību? Pētnieks Kārlis Lakševics savā lekcijā atklāja vai un kā dabas tūrisms var būt ilgtspējīgs. Latvijas Dabas tūrisma asociācijas valdes loceklis un RTU doktorants Matijs Babris sniedza iedvesmojošu ieskatu par dabas pieredzes tūrismu, norādot, ka dabas tūrisms var norisināties arī pilsētvidē ar nosacījumu, ka tiek veiktas investīcijas zaļās infrastruktūras izveidē. Konferences dalībnieki guva ieskatu Ogres zilo kalnu kā veiksmīgas dabas tūrisma teritorijas attīstībā. Latvijas Universitātes mācībspēku pārstāvis un viens no ekotūrisma kustības Latvijā aizsācējiem Ēriks Leitis savā prezentācijā runāja par ekotūrisma interpretāciju Latvijā un to, kā kultūras vērtības integrējamas ekotūrisma produktos.


Konferences otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja piedalīties četrās darba grupās.


Dabas tūrisma produktu monetizācijas darba grupa aplūkoja paņēmienus un metodes, kā monetizēt esošos un radīt jaunus dabas tūrisma, pieredžu un aktivitāšu gala mērķus Latvijā. Darba grupu vadīja Latvijas Dabas tūrisma asociācijas valdes loceklis Matijs Babris.

Darba grupā “Dabas tūrisma likumdošana, sadarbība ar valsts institūcijām”, kuru vadīja Latvijas Dabas tūrisma asociācijas priekšsēdētājs Kristaps Kiziks, piedalījās DAP, VARAM, TIC, uzņēmumu un NVO pārstāvji, kas apkopoja šobrīd aktuālākās problēmas un iespējamos risinājumus Dabas tūrisma kontekstā.


Darba grupas “Rekreācijas teritoriju ilgtspējīga apsaimniekošana” diskusijā piedalījās rekreācijas telpu apsaimniekošanas speciālisti, pašvaldību, NVO un uzņēmumu pārstāvji. Diskusiju vadīja plānošanas uzņēmuma “Grupa93” vadītājs Neils Balgalis. Galvenais diskusijas mērķis bija noskaidrot, kuras problēmas teritoriju apsaimniekošanā ir prioritāras.


Viskuplāk apmeklētā darba grupa bija veltīta tūrisma uzņēmējdarbības vides attīstībai un topošajai tūrisma klastera programmai ar mērķis noskaidrot vai nozares pārstāvji redz nepieciešamību dabas tūrisma klastera izveidei. Tikšanās laikā ar savu pieredzi dalījās viena no veiksmīgākajiem Latvijas tūrisma klasteriem “Enter Gauja” pārstāvji. Lielākā daļa darba grupā klātesošo norādīja, ka ir gatavi iesaistīties dabas tūrisma klastera izveidē.


Organizatori izsaka pateicību dalībniekiem par dalību un aktīvu iesaistīšanos diskusijās, bet lektoriem – par vērtīgajām lekcijām.

Lekciju materiāli

Darba grupu vadītāju sagatavotie kopsavilkumi 

14. septembrī – Latvijas Dabas tūrisma konference

Šī gada konferences uzmanības centrā – dabas tūrisma problemātika kontekstā ar vides aizsardzību un pieejamību. Tikšanās laikā plānots pievērsties dabas tūrisma attīstības šķēršļiem, kā arī noskaidrot kādas ir Latvijas un pasaules dabas tūrisma attīstības tendences un izaicinājumi.

Reģistrējies šeit 👉
https://ieej.lv/dabas_konference_22

Pasākums sastāvēs no divām daļām:

Pirmajā daļā – ārvalstu un vietējo speciālistu prezentācijas par dabas tūrisma problemātiku un ilgtspējīgas attīstības iespējām.

Otrajā daļā – konferences dalībnieki piedalīsies kādā no tematiskajām darba grupām un meklēs dabas tūrisma problēmu izcelsmi, to risinājumus, kā arī sadarbības iespējas.

Pasākumā tiks aplūkotas šādas tēmas:

  • likumdošanas nepilnības, kas kopumā ietekmē dabas tūrisma nozari;
  • globālā un lokālā dabas tūrisma tendences un patēriņa kultūra;
  • zaļais kurss, kas ieviesīs izmaiņas dabas resursu izmantošanā;
  • ģeopolitika un drošība kā faktors, kas ietekmē dabas tūrisma produktu patēriņu;
  • uz klientu orientēta dabas tūrisma eksporta produktu trūkums.

Darba grupu tēmas:

  • Dabas tūrisma monetizācija un starpvalstu sadarbība
  • Dabas tūrisma likumdošana, sadarbība ar valsts institūcijām;
  • Rekreācijas telpu ilgtspējīga apsaimniekošana;
  • Dabas tūrisma uzņēmējdarbības vide un klasteris;

Reģistrējies šeit 👉
https://ieej.lv/dabas-konference-22.

Reģistrēšanās atvērta līdz 7.septembrim.

Pasākuma norises vieta un laiks:

Ogres Centrālā bibliotēka – Brīvības 35 Ogre-5001

Ierašanās no plkst. 9:30

Pasākuma rīkotājs: LIAA Tūrisma departaments

© Latvijas Dabas tūrisma asociācija 2024 Dabas tūrisms Privātuma politika Pieslēgties