Latvijas un Igaunijas dabas tūrisms – no jogas jūras krastā līdz lāču vērošanai slēpnī, Latvijas Radio, 6.10.2023

Nesenā kopdarbā, lai veicinātu Latvijas un Igaunijas dabas tūrisma produktu eksportu uz Lielbritāniju, Latvijas Radio pulcējās mūsu projektu vadītāji un dabas tūrisma sabiedrības pārstāvji. Savu ieskatu šajā iedvesmojošajā projektā sniedza biedrības “Lauku Ceļotājs – Baltic Country Holidays” prezidente Asnāte Ziemele, Latvijas Dabas tūrisma asociācijas pārstāvji Vents Strautmanis, Andra Marta Babre un Zaiga Kaire.

Šīs iniciatīvas pamatā ir bagāto dabas pieredžu iedalīšana septiņās valdzinošās tēmās: savvaļas dzīvnieku vērošana, aktīvais tūrisms, dvēseliski ceļojumi, gastronomiski piedzīvojumi un ogošana/sēņošana, dabas izglītība, dabas fotogrāfija un ekstrēmo sporta veidu aktivitātes. Neatkarīgi no tā, vai meklējat jogas mieru jūras krastā vai aizraujošas emocijas, vērojot lāčus no nomaļas slēptuves, katram dabas entuziastam atradīsies kaut kas saistošs.

Ienirstiet šajās aizraujošajās dabas ekskursijās pieredzējušu gidu un aktīvā tūrisma instruktoru vadībā vai izvēlieties personalizētāku piedzīvojumu, sekojot rūpīgi izplānotiem maršrutiem savā tempā. Turklāt ir iespēja baudīt dabu mierīgā veidā, izmantojot SPA procedūras vai meditāciju dabā.

Īpaši Lielbritānijas tirgum izstrādātais projekts Nat-Tour-Expo nodrošina, ka visa informācija ir ērti pieejama angļu valodā. Patiess prieks, ka pirmā tūroperatoru grupa no Lielbritānijas gatavojas doties Latvijas piedzīvojumā. Paredzot milzīgu interesi no vietējiem ceļotājiem Latvijā un Igaunijā, kā arī dabas entuziastiem visā pasaulē, skatuve ir sagatavota aizraujošam ceļojumam.

Revolucionārs elements šajā darbā ir Baltijas dabas tūrisma tīmekļa platformas izveide — pirmā un vienīgā vietne Baltijā, kas lieliski apvieno Latvijas un Igaunijas dabas tūrisma piedāvājumus. Platformā ir iekļauti vairāk nekā 100 daudzveidīgi un valdzinoši dabas tūrisma pakalpojumi, tāpēc Baltijas reģiona dabas vērību izpēte nekad nav bijusi tik pieejama un vilinoša.

Andra Marta Babre, Vents Strautmanis, Zaiga Kaire, Asnāte Ziemele un Elvis Jansons Latvijas Radio

Projektā aicināts piedalīties ikviens, kura uzņēmums vai statuss atbilst izstrādātajiem kritērijiem (ej.uz/bntcriteria). Projektā var piedalīties arī privātpersonas, piemēram, nodrošinot gida vai nomas punkta pakalpojumus. Šobrīd projektā piedalās 58 mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī pašnodarbinātās personas no Latvijas un 28 no Igaunijas.

Projekta laikā dalībniekiem tiks nodrošinātas apmācības, piemēram, par mājas lapas vai sociālo tīklu veidošanu, unikālu produktu radīšanu un pārdošanu mājaslapās, kvalitatīvu fotogrāfiju, video un tekstu sagatavošanu, kā arī citas aktivitātes produktu eksporta veicināšanai. Regulāri tiek organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī uzņēmējiem ir iespēja piedalīties tūroperatoru izstādēs, mārketinga un pārdošanas pasākumos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Latvijas Dabas tūrisma asociācija 2024 Dabas tūrisms Privātuma politika Pieslēgties