Latvijas un Igaunijas dabas tūrisma projekts NAT-TOUR-EXPO aizsākās šī gada janvārī ar mērķi izstrādāt kopīgu Latvijas-Igaunijas dabas tūrisma produktu, kas pielāgots Lielbritānijas tirgum. Dabas tūrisma produkta pamatā būs individuāli MVU (mazo un vidējo uzņēmumu) dabas tūrisma produkti, kas tiks profesionāli sagatavoti un būs pieejami specializētā dabas tūrisma tīmekļa platformā, kas savieno pakalpojumu sniedzējus ar mērķa tirgu. Šī platforma ietvers dažādas dabas tūrisma aktivitātes, to skaitā aizraujošus pārgājienus, pastaigas, riteņbraukšanu, laivošanu, brīvdienas ar savvaļas dzīvnieku un putnu vērošanu, dabas fotografēšanu, kā arī ekskursiju programmas, kas iekļauj dabas elementu un vērtību izzināšanu u.c.
Projekts ilgs 36 mēnešus un rezultātā aptuveni 25 MVU Latvijā un 25 MVU Igaunijā tiks atbalstīti ar apmācībām un pārdošanas zināšanām, lai izstrādātu dabas tūrisma produktus un pakalpojumus, kas pielāgoti Lielbritānijas tirgum. Projekts cels dabas tūrisma produktu kvalitāti Latvijā un Igaunijā, lai tie pietuvotos Skandināvijas līmenim un potenciāli veicinātu Centrālbaltijas reģiona attīstību kā kopēju dabas tūrisma galamērķi tālākiem tirgiem.
Jau aizvadītajā pirmajā periodā norisinājās aktivitātes iesaistot dažādus dabas tūrisma produktu piegādātājus. Latvijas Dabas Tūrisma asociācija 10. un 11. maijā devās uz Prangli salu Igaunijā, lai tiktos ar projekta partneriem, kā arī Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem, kas sniedz dabas tūrisma produktus, un Lielbritāniojas dabas tūrisma ekspertiem (Andy Fairburn, Paul Wagner). Projekta partneru tikšanos papildināja velo tūre un gida vadīta ekskursija pa dabas skatiem bagāto Prangli salu, kā arī brauciens ar jūras kajakiem, lai iepazītu 1,03 km² nelielu, bet unikālu Igaunijas salu Rammu.
Vairāk par projekta aktivitātēm Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmu vietnē kā arī projekta Facebook lapā .
Projekta kopējais budžets ir 1 112 592,03 eiro, no kuriem ERAF (Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda) Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ieguldījums ir 890 073,62 eiro.