Šajā lekcijā noskaidrosim:
- Kā veidot tūrisma maršrutus? Praktiski soļi maršrutu izveidē;
- Kādi dabas un kultūras pieminekļu aizsardzības aspekti ir jāņem vērā, veidojot tūrisma maršrutus?
- Kā attālināti izpētīt teritoriju un doties apsekojumos?
- Noderīgi avoti.
Pēdējie divi gadi ir ļoti skaidri iezīmējuši jaunu tendenci ne tikai Baltijas valstīs, bet arī pasaulē kopumā. Un tā ir vairāk, nekā pirms tam – iešana dabā, ceļošana pa savu valsti, īpaši – kājāmiešana, kas Latvijā ar katru gadu kļūst aizvien populārāka. Lekcija būs par lietām kas jāņem vērā plānojot jaunus maršrutus. .
Lektors: Juris Smaļinskis, pazīstams tūrisma speciālists no Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” un pasniedzējs no Vidzemes augstskolas.
“Uzskatu sevi par praktiķi, kas jau skolas laikā sāka apceļot dzimto zemi, turpinot to studentu gados un vēl joprojām. Ikdienā strādāju Latvijas Lauku tūrisma asociācijā “Lauku ceļotājs”, kur veidoju tūrisma maršrutus, tūrisma kartes, ceļvežus un citus informatīvos materiālus. Pa Latviju staigāju ar kājām, braucu ar divriteni un esmu nolaivojis vairumu no Latvijas upēm. Kopā ar Latvijas un kaimiņvalstu kolēģiem Baltijas valstīs esam izveidojuši divas garo distanču takas – Jūrtaku un Mežtaku, kas šķērso visas trīs minētās valstis.”